Mikrofestiwal: Poezja i komiks. Wiele możliwości?

by maciej

28-03-2014, Wrocław, Pub Włodkowica 21
20.15: Rozmowa Poezja i komiks. Wiele możliwości? z udziałem Macieja Gierszewskiego, połączona z czytaniem wierszy – prowadzenie: Marta Koronkiewicz

Kopiec Kreta

mikro

Jutro we Wrocławiu startuje kolejna edycja Mikrofestiwalu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Kryzys i awangarda.
Organizator w słowie wstępnym tak pisze o idei imprezy: „Od początków tego, co nazywamy nowoczesnością, odpowiedzią na kryzys (czy to kryzys «realny», czy też jego „poczucie”) była – w sztuce i literaturze – awangarda. W tym roku zapraszamy (do czytania, performowania i dyskusji) autorów oraz krytyków, którym tradycje awangardy są w jakimś sensie bliskie: eksperymentatorów i wywrotowców. Szukamy odprysków i pozostałości historycznej awangardy, jej nowych przetworzeń; pytamy o to, czy duch awangardy – bądź jej widmo – są obecne wśród nas” (całość można przeczytać tu: klik! klik!).

Jednym z punktów pierwszego dnia rozmowa: Poezja i komiks. Wiele możliwości? z moim udziałem; Marta Koronkiewicz będzie pytać mnie o możliwość łączenia poezji i komiksu, wykorzystywania technik komiksowych przez poetów i narzędzi lirycznych przez twórców komiksów. A na dokładkę jeszcze czytanie wierszy.

Zapraszam w imieniu…

View original post 29 słów więcej

Reklamy